Przejdź do treści

Ciekawe miejsca na sesję ślubną

Fotografia Ślubna Gdańsk
Opublikowane według Marcin Andelbrat w Sesja Ślubna · 8 Czerwiec 2021

Sesja ślubna w Pałacu Kłanino: Wyjątkowe połączenie elegancji i romantyzmu

Pałac Kłanino to jedno z najpiękniejszych miejsc, które można wybrać na sesję ślubną. Znajdujący się w malowniczej okolicy, otoczony zielenią i starannie utrzymany ogród. Ten piękny pałac emanuje atmosferą wyjątkowego uroku i romantyzmu. Zarówno wnętrze pałacu, jak i jego otoczenie, tworzą doskonałe tło do tworzenia niezapomnianych wspomnień związanych z dniem ślubu. Sesja ślubna w Pałacu Kłanino to wyjątkowe doświadczenie, które pozostaje w pamięci na zawsze. Na głównym holu Pałacu Kłanino jest odrestaurowane, najprawdopodobniej jedno z pięciu zachowanych na świecie, wnętrze sieni gdańskiej z przełomu XVII i XVIII wieku z charakterystycznymi, bogato zdobionymi schodami oraz barokową gdańską szafą. Romantyzmu dodaje kominek, w którym cały czas się pali ogień.Za pałacem znajdują się ruiny starego spichlerza, który również oddaje niesamowity klimat do realizacji sesji ślubnych. Całość tworzy świetne miejsce, gdzie można stworzyć piękne obrazy ślubne.
Sesja Ślubna nad morzem we Władysławowie

Od mojego miasta chciałbym zacząć. Plaża we Władysławowie, szczególnie latem jest bardzo oblegana przez turystów. W związku z tym trudno jest tutaj znaleźć skrawek dla siebie, w którym można zrobić intymne, niezakłócone postronnymi ludźmi zdjęcia.

para młoda przytulona przy zachodzie słońca nad morzem

Jednak wystarczy udać się ok. 2km w stronę półwyspu i mamy wolny od innych osób teren. Jest tam parking, gdzie można zostawić samochód, co we Władysławowie nie jest łatwe. Kilka kroków obok mamy Zatokę Pucką, natomiast kilkaset metrów z drugiej strony pełne morze. Aby dojść do plaży przechodzimy przez pas lasu, w który także można zrobić ładne zdjęcia plenerowe. Mijamy tory kolejowe, które giną na horyzoncie między lasem a ulicą. Plaża jest bardzo szeroka. Wodę przecinają drewniane pale, falochrony powbijane równolegle do plaży. Dają one piękny efekt na zdjęciach, dodają im uroku.

trzymająca się para młoda na plaży  para młoda idzie plarzą zdjęcie czarno białe  para młoda w pocałunku nad morzem   
 

Sesja Plenerowa w Juracie

Jurata, podobnie jak Władysławowo jest miastem turystycznym, które również jest oblegane przez turystów. Mamy tam bardzo piękne molo, podobne do Sopockiego, które jest białe, wzdłuż po obu bokach są piękne klimatyczne lampy oraz ławki. Zdjęcia sesji plenerowej na molo, podkreślają urok klimatu nadmorskiego, nadają im romantyczny nastrój.

para młoda spaceruje po molo w JuraciePara młoda leży na molo. Zdjęcie z drona.

Oczywiście oprócz zatoki, możemy również udać się na druga stronę półwyspu, na plażę gdzie rozpościera sie pełne morze. Tam nie daleko Hotelu stoją kosze plażowe w starym klimacie z przed wielu lat. Dają one niesamowity klimat połączony z pięknym urokiem Pary Młodej.

pani młoda patrzy na pana młodego który jest zamyślony  patrząca sobie w oczy para młoda nad morzem
chlapiąca wodą para młoda

Sesja plenerowa na Zamku Jan III Sobieski w Rzucewie


Zamek Jan III Sobieski w Rzucewie, potocznie czesto mówiąc Zamek Rzucewo, to kolejne ciekawe miejsce, aby wykonać klimatyczne, romantyczne ślubne zdjęcia plenerowe. Położony jest on nad Zatoką Pucką. Teren pokryty jest zabytkowym parkiem. Do Zamku prowadzi droga brukowa, nad którą układają się niesamowite drzewa. W samym zamku sesję ślubną można zrobić w kilku udostępnionych komnatach. Piękna sala z pianinem, owalna biblioteka czy w piwnicach zamku winnica. Bardzo urokliwe wejście porośnięte zielenią oraz klimatyczna altana na tyłach zamku.

para młoda patrzy sobie w oczy  para młoda przytulona do siebie obok zamku w rzucewie  wtuleni głowami do siebie para młoda przy zamku w rzucewie

Wokół jest oczywiście piękny ogród, mnóstwo zieleni i kwiatów. Teren porośnięty bardzo starymi drzewami, które budują atmosferę miejsca gdzie się znajdujemy. Gdy wykorzystamy wszystkie pomysły na zdjęcia ślubnewokół możemy udać się parkiem nad zatokę, gdzie mamy przepiękny widok wynurzający się spod drzew. Wzdłuż brzegu znajdujemy powalone drzewa i korzenie, które można wykorzystać do aranżowania sesji ślubnej nad morzem. Na koniec docieramy do drewnianego pomostu, który świetnie komponuje z otaczającym go miejscem.

panna młoda stoi w pięknej sukni na schodach zamku jak III sobieski rzucewo

Sesja ślubna przy Klifie w Orłowie


Jednym chyba z najbardziej popularnych miejsc do zrobienia plenerowej sesji ślubnej w Gdyni jest Klif w Orłowie. Jest najbardziej wysuniętym w morze punktem Gdyni. Miejsce to, stało się naturalną wizytówką miasta. Jego urok przyciąga mnóstwo Par Młodych. Wokół wysokiego uskoku u jego podnóża leży wiele głazów, które oplata swoją siłą morska woda. Jest to idealne miejsce, aby zrobić sesję w klimatach morskich.

  para młoda przytulona obok klifu w Orłowie   spacer pary młodej obok klifu w orłowie

Atrakcyjności temu miejscu dodaje możliwość przyjrzenia się klifowi z blisko dwustumetrowego mola wysuniętego w głąb morza. Obecność molo stwarza więcej możliwości aranżacji zdjęć, różnego rodzaju kadrowania. Podczas sezonu ślubnego trzeba się jednak liczyć z kolejkami par młodych.  Może to wydaje się śmieszne, ale tak jest. Nie raz zdarzyło mi się czekać, aż zwolni się miejsce u stóp klifu. Idąc wzdłuż plaży również mamy możliwość fotografowania, aby urozmaicić naszą przygodę z sesją plenerową.

para idąca po kamieniach nad morzem
para młoda leży na piasku na plaży

Sesja ślubna w Parku Oliwskim

 
Kolejnym miejscem chyba wszystkim znanym jest oczywiście Park Oliwski. Szczególnie piękny wiosną i latem, gdy przyroda pokazuje swoje piękno. W parku mamy naprawdę dużo miejsc i robienie zdjęć ślubnych może ograniczyć nam jedynie nasza wyobraźnia. Kilka z najważniejszych punktów, jakie warto odwiedzić podczas sesji:
- Wysoka aleja lipowa uformowana w dwie zielone ściany to tzw. szpalery. Długość tej alei wynosi 112 m, a wysokość około 15m.
 - Altana parkowa zlokalizowana jest w części angielskiej (krajobrazowej) parku. To współczesna budowla. Pokryta gontem niezwykle popularna wśród nowożeńców
 - Ogród botaniczny w parku, choć założony stosunkowo niedawno, posiada bogatą kolekcję drzew, krzewów i roślin ozdobnych.
 - Ogród w stylu japońskim na północnym brzegu stawu tworzy polana z formowanymi azaliami i kształtowanymi sosnami
 - Stawy parkowe, które w dawnych czasach były intensywnie zarybiane dla potrzeb klasztoru

para młoda się przytula w parku oliwskim    młodzi stoją zapatrzeni w siebie w parku oliwskim

Są to oczywiście tylko niektóre miejsca. Park Oliwski w Gdańsku zmienia się jesienią, gdy drzewa pokrywają wielobarwne liście, w odcieniach złotego, czerwonego i wielu innych barw. Może nie ma wtedy tyle kwiatów, co latem, jednak miejsce to jest równie piękne.

pocałunek pary młodej w pięknym lesie

Sesja ślubna w lesie.

 
Czasami, aby zrobić naprawdę piękną sesję plenerową, wystarczy udać się do pobliskiego parku czy też lasu. Natura często buduje nam wiele różnego rodzaju tło do naprawdę pięknych zdjęć ślubnych. Podczas leśnej sesji plenerowej mamy przede wszystkim intymność. Brak osób postronnych daje nam wiele możliwości, aby zrobić takie zdjęcia, jakie chcemy. Często w lasach, parkach są stawy i jeziora. Stare pomosty drewniane.

pocałunek pary młodej
Para młoda siedziw lesie na drzewie wtulona  trzymająca się para młoda za ręce podczas spaceru w lesie

Sesja plenerowa w Gdańsku na Starówce

 
Tego miejsca chyba nie trzeba także nikomu przedstawiać. Urokliwe Stare Miasto Gdańsk to jedno z najbardziej popularnych miejsc na tzw. miejską sesję plenerową. Jako, że jest to miasto turystyczne, warto się tam wybrać na zdjęcia z samego rana, co da nam chociaż trochę swobody w możliwościach kadrowania zdjęć. Miasto to tak naprawdę oblegane jest przez turystów przez cały rok. Główne punkty, to oczywiście Długi Trag, Zielona Brama, Złota Brama, Pomnik Neptuna.

Para młoda patrzy na siebie stojąc na starówce w Gdańsku  patrzący sobie w oczy gdańsk

Jednak nie możemy się skupiać na sercu Starówki, gdyż wokół jest mnóstwo równie pięknych miejsc. Idąc wzdłuż Motławy mamy piękną panoramę z widokiem na Starego Żurawia, czy też Statek Muzeum Sołdek. Moje ulubione miejsce to ul. Mariackaze swoimi wymyślnymi przedprożami doskonale świadczy o smaku artystycznym dawnych mieszczan i patrycjuszy gdańskich. Po obu stronach znajdują się dziesiątki sklepików z biżuterią oraz bursztynem. Nastrój, jaki oddaje ta ulica jest jedyny w Polsce. Brukowana ulica oraz klimatyczne lampy. Naprawdę warto tutaj być.

Para młoda ogląda wyrobu z bursztyna na ul. Mariackiej w Gdańsku                                para młoda stoi tyłem patrząc na starego żurawia

Sesja Ślubna w Pałacu.

Czasami jest tak, że sesję musimy wykonać tego samego dnia. Do tego wszystkiego okolica nie jest zbyt urokliwa. Czasami także w jedyny dzień, w którym pasuje nam zrobić zdjęcia, pada deszcz. Pozostaje nam zrobić zdjęcia we wnętrzu, w którym mamy wesele lub w dowolnym Pałacu, czy też Zamku. Dla mnie, jako fotografa jest to na pewno bardziej wymagający rodzaj zdjęć, jednak jak możecie zobaczyć na moich zdjęciach, każde miejsce się nadaje. Wystarczy włożyć odrobinę kreatywności.
Para młoda leży na podłodze w pałacu kłanino


1
recenzja

02 Gru 2022
Ach chciałoby się sesję nad morzem ... może kiedyś?
Wróć do spisu treści