Przejdź do treści

Myślisz, że zdjęcia kobiece nie są dla Ciebie? Mylisz się

Fotografia Ślubna Gdańsk
Opublikowane według Marcin Andelbrat w Sesja Portretowa · 28 Maj 2021
Poniżej napiszę kilka słów, co trzeba uczynić aby mieć piękne zdjęcia kobiece. Nie ma osób mało fotogenicznych. Często słyszę, że ja źle wychodzę przed obiektywem, źle się czuję przed obiektywem. Nie musisz być modelką aby czuć się swobodnie na sesji. Jeśli jednak chcesz wyglądać naturalnie na zdjęciach, musisz oswoić się ze swoim ciałem i tym jak się prezentujesz. Musisz traktować lustro jak swoją koleżankę, przymierzaj stroje i dodatki, zapamiętaj te, w których czujesz się super, swobodnie. Pamiętaj, że musisz być sobą a przebywanie przed obiektywem stanie się naturalne.

modelka oparta o szklaną ścianę spogląda w bok  siedząca modelka oparta plecami o ścianę, patrzy prosto w obiektyw
Wiem, że na początku będzie stres i tutaj zaczyna się moja rola. To ja sprawię, że poczujesz się swobodnie. Jedną z najważniejszych rzeczy jest kontakt z fotografem podczas zdjęć. U mnie na sesjach jesteśmy jak dobrzy znajomi, którzy pracują z sobą od dawna. Poniżej przybliżę Ci jak się przygotować do takiej sesji, co z sobą zabrać i podam Ci kilka rad. U mnie na sesji cenię sobie naturalność, oczywiście podpowiem Ci kilka sugestii, co Masz robić jak się poruszać, jednak zawsze doradzam modelce aby pokazała swoje piękno, aby wydostała ze swojej duszy siebie, naturalność.

Jak się przygotować do sesji portretowej - I to jest kluczowe pytanie


Ubranie


- Jeśli staniemy przed obiektywem w ubraniu, w którym czujemy się niekomfortowo prawdopodobnie będzie to widać na zdjęciach, dlatego warto zabrać swoje ulubione stroje;
- Zawsze doradzam aby zabrać ze sobą więcej rzeczy, niż za mało, mamy wtedy pole manewru, możesz się przebrać;
- Wybierz różne kolory – na zdjęciach najlepiej wyglądają jednolite barwy. Nie widząc ich jednak na żywo trudno powiedzieć co się sprawdzi – czasem to co wydaje się kiepskim pomysłem na zdjęciach wygląda świetnie. Pozwól że ja ocenię i Ci podpowiem, co założyć;


Włosy, Makijaż


Jedną z najważniejszych spraw o jakie należy zadbać to makijaż. Często mówicie, że zrobicie sobie same. Jednak zawsze polecam przed tego typu zdjęciami profesjonalny makijaż. Taki make-up doda Ci pewności siebie, podkreśli to, co tak naprawdę drzemie w Waszej osobowości. Z jednej strony zapewni to Tobie komfort, a mi pomoże zrobić piękne zdjęcia portretowe. Sama wiesz, że w takich sytuacja rodzą się często pytania jaki makijaż do zdjęć, np:

Jaki makijaż do czerwonej sukienki?
Makijaż do brązowej sukienki?

wizażystka maluje do sesji modelkę malowanie rzęc modelce
Te i wiele innych pytań na pewno rozwieje profesjonalna makijażystka. Oczywiście przed sesją możemy zamówić wizażystkę, która za miejscu wykona dla Ciebie odpowiedni makijaż. Make-up do sesji powinien być delikatny, naturalny ale jednocześnie ładny i gustowny. Są sesje, na których jest on bardziej intensywny ale to już zależy od charakteru tematu zdjęć.
Jeśli chodzi o włosy, to starajmy się robić takie fryzury, które dają jakieś pole manewru. Tak, aby można było pokazać różne odsłony Twojej osobowości. Możliwość rozpuszczenia włosów jest bardzo dużym atutem, możemy włączyć wiatrak i wykonać naprawdę efektowne zdjęcia. Oczywiście są sesje, gdzie ułożenie włosów na to nie pozwala, wręcz jest nie wskazane. Fryzurę robić samemu, czy przez fryzjera? Zawsze polecam fryzjera. Podobnie jak makijaż.
 
Tutaj opiszę Ci pokrótce jakiego rodzaju sesję możemy zrobić?

modelka w ciąży leży na podłodze

Fotografia portretowa


Dzisiaj nie jest to już sztampowy rodzaj fotografii, który ma zawężone pole przekazu. Ten rodzaj fotografii, tak naprawdę zawiera w sobie fotografię kobiecą, zdjęcia sensualne, fotografię rodzinną i inne. Podobnie jak już pisałem wyżej, na zdjęciach portretowych ważny jest kontakt fotografa z modelką, modelem. Kontakt waszych oczu i mojego obiektywu. Aby wykonać dobry portret, należy wydobyć z pozującej osoby najważniejsze cechy charakterystyczne, pokazać jest najpiękniejsze oblicze. Jest to dosyć wymagający rodzaj fotografii, gdyż wymaga pokazania określonej chwili, momentu, w którym czujesz się piękna. Fotografia portretowa, również jak fotografia sensualna, powinna pokazywać to czego na co dzień nie widać. To skupienie na człowieku, na jego emocjach. Jest wiele rodzajów tego typu zdjęć. Portret artystyczny, portret naturalny, portret pozowany, portret reportażowy. Wszystkie one wymagają od fotografa dużego zaangażowania, dużej wiedzy i oddania się temu co robi.


Możesz zadać sobie pytanie...

Po co mi sesja portretowa?


Powodów jest wiele, poniżej kilka z  nich:
- Dla własnej przyjemności.
- Aby udowodnić sobie, odważyłam się, odważyłem się.
- Do pamiątkowego albumu, lub powieszenia na ścianie.
- Do mediów społecznościowych.
- Do promocji własnej strony.
I wiele innych.Fotografia sensualna, sesja buduarowa – co to jest?


Zauważyłem, że w internecie jednym z haseł najczęściej wyszukiwanym, może nie najładniejszym stylistycznie, fotografia sensualna, co to? Zmysłowa sesja kobieca, sesja sensualna to niezwykłe indywidualne i intymne podejście do modelki. Tutaj w kadrze niezmiennie przeplata się kobiecość, powab, delikatność i Twoja osobowość. Jest to bardzo subtelny rodzaj fotografii, który pozwala poczuć Ci się piękną, wyjątkową. Wyróżniającą się z tłumu. Te zdjęcia często są tylko dla Ciebie Twoich bliskich ale właśnie to powoduje, że ten rodzaj fotografii jest tak wyjątkowy.


Na sesjach z fotografii sensualnej, pozujące kobiety często się otwierają i zaczynają pokazywać się naprawdę świadomie, gdy widzą efekty jakie im pokazuję co jakiś czas. Żaden inny rodzaj sesji nie powoduje takich emocji, nie powoduje że czujecie się takie piękne i powabne. Sesja buduarowa ma na celu uwiecznić Twoje piękno. Sesja kobieca buduarowa, to rodzaj fotografii, w którym poczujesz się piękna taką jaka jesteś.

Czy fotografia sensualna może być prezentem dla bliskiej osoby?


Oczywiście, że tak. Tego typu rodzaj zdjęć, pozawala zachować piękno naszego ciała, naszej duszy. Pozwala uchwycić ten czas, który tak szybko przemija. Współcześnie jest to niesamowity sposób aby zatrzymać czas w formie zdjęć, w formie niesamowitej pamiątki. Takie zdjęcia możemy przecież dać swojemu mężowi, partnerowi, czy też zerkać na nie i przypominać sobie jaka jestem piękna. Przecież to ja jestem tą kobietą, która na tych fotografiach tak pięknie wygląda.

modelka siedzi w pięknym sweterku, delikatnie odsłaniającym jej piersi   dziewczyna pozuje przed obiektywem w rozpiętej koszuli, pokazując ciało   modelka pozuje tylko w spodniach, odwrócona jest lekko plecami subtelnie zakrywając piersi

Jak przygotować się do sesji sensualnej?


Podobnie jak do każdej innej sesji ważny jest make-up oraz ułożenie włosów. Jednak tutaj potrzeba czegoś więcej niż ubranie zewnętrzne. Dodatkowo należy zabrać ze sobą bieliznę, w której będziecie się czuły swobodnie, biżuterię, która podkreśli waszą urodę. Pamiętajcie, że tutaj wyznacznikiem nie jest nagość, tylko tzw. nagość zakryta. To właśnie powoduje, że u oglądającego pobudza wyobraźnię, powoduje, że fotografia kobieca jest tak niesamowita.
 

Gdzie zrobić sesję kobiecą, sesję portretową czy też sensualną?


Tak naprawdę mamy 3 rodzaje miejsc.

W studio


W studio mamy ogromne możliwości kreowania rzeczywistości, grania światłem i cieniem. Mamy możliwość ukrywania detali w cieniu jak i pokazanie zalet w świetle. Jet to naprawdę przyjemny sposób realizacji sesji. Zdjęcia w studio, dają także bardzo dużą intymność, co często jest bardzo ważne dla Was. Nie stresujecie się, że ktoś patrzy. Jesteśmy tylko Ty i mój obiektyw.

piękna modelka zakryta zwiewnym materiałem zakrywająca jej nagie ciało

W apartamencie, mieszkaniu


Podobnie jak w studio, tego typu rozwiązanie daje również dużo intymności i dodatkowo sprawia, że czujecie się przed obiektywem bardziej swobodnie, bo jesteście u siebie. Jest oczywiście możliwość wynajęcia ładnego wnętrza, które podkreśli charakter zdjęć, uwypukli siłę i przekaz Waszej osobowości.

portret modelki pztrzącej prosto w obiektyw w apartamencie

W plenerze

Jednym z najbardziej popularnych miejsc na sesję jest oczywiście plener. Piękna zieleń, morze, zachód słońca. Ty skąpana w świetle słońca. Czy też sensualna fotografia przy zachodzie słońca.

modelka leży na piasku na plaży okryta delikatną koszulą  dziewczyna patrzy prosto w obiektyw w pięknym słomkowym kapeluszu

Mam nadzieję, że chociaż trochę zachęciłem Was do tego abyście zrobiły ten pierwszy krok. Zachęcam do robienia sobie zdjęć i cieszenia się z tego jakie jesteście piękne. Zapraszam do komentowania i kontaktu ze mną. Mam nadzieję, że spotkamy się na sesji.

Przeczytajcie także moje inne artykuły oraz zobaczcie reportaże z sesji:


11 ujęć ślubnych, które muszą się znaleźć w reportażu ślubnym

Myślisz, że zdjęcia kobiece nie są dla Ciebie? Mylisz się

Reportaż z Wesela na Zamku Gniew

Piękny Pierwszy Taniec

Nad Potokiemn Gdańsk - Ślub Pauliny i Matthew
1
recenzja

02 Cze 2021
Piękne zdjęcia ;)
Wróć do spisu treści